ΚΚΕ:Οι υποψήφιοι στην Καβάλα και στην περιφέρεια ΑΜΘ

Στη δημοσιότητα έδωσε το Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδας, τον κατάλογο με τους υποψήφιούς του για τις επερχόμενες βουλευτικές εκλογές της 7ης Ιουλίου 2019.

ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ – ΘΡΑΚΗ 

ΚΑΒΑΛΑ   

1.Γιαγκίδης Γιάννης,ιδιωτικός υπάλληλος,Μέλος ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Καβάλας, πρόεδρος σωματείου Εμποροϋπαλλήλων Καβάλας.

2.Καραγεώργη Αναστασία,ιδιωτικός υπάλληλος      αντιπρόεδρος σωματείου Εμποροϋπαλλήλων Καβάλας

3.Κοντογεωργίου Θόδωρος,Αυτοαπασχολούμενος κουρέας Μέλος ΔΣ του Εμπορικού Συλλόγου Καβάλας, μέλος ΔΣ του Σωματείου Κουρέων – Κομμωτών Καβάλας.

4.Πηλίτση Χαϊδουλα (Χάρις), συνταξιούχος ΙΚΑ            Δημοτική Σύμβουλος Δ. Νέστου.

5.Συμεωνίδης Θόδωρος,Αυτοαπασχολούμενος γεωπόνος    Περιφερειακός Σύμβουλος Ανατολικής Μακεδονίας Θράκης.

6.Χριστοδουλέα Αλεξάνδρα,Θεατρολόγος-Ηθοποιός.

 

ΞΑΝΘΗ  

1.Βακιρτζής Βαγγέλης,Αυτοαπασχολούμενος κουρέας Μέλος του ΔΣ του Επαγγελματοβιοτεχνικού Επιμελητηρίου Ξάνθης, ιδρυτικό μέλος του xanthirunners.

2.Μαχαιρίδου Παρασκευή, δημόσιος υπάλληλος στην Κοινωνική Πρόνοια της Περιφερειας Ανατολικής Μακεδονίας Θράκης,Μέλος του ΔΣ της ΟΓΕ

3.Ρόιδου Παναγιώτα,ιδιωτικός υπάλληλος, Μέλος ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Ξάνθης, Πρόεδρος Ένωσης Ιδιωτικών Υπαλλήλων και Εμποροϋπαλλήλων, γραμματέας Ενωσης Γονέων Ξάνθης πρόεδρος του ΔΣ του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 2ου δημοτικού σχολέιου Ξανθης

4.Φωτιάδης Χαράλαμπος,αυτοαπασχολούμενος φαρμακοποιός   Μέλος ΔΣ ΠΕΑΕΑ – ΔΣΕ, μέλος του ΔΣ του Φαρμακευτικού Συλλόγου Ξάνθης και του ΣΥΦΑΞ.

5.Χατζόγλου Μουράτ,εργαζόμενος στον επισιτισμό     Μέλος ΔΣ της Ένωσης Ιδιωτικών Υπαλλήλων και Εμποροϋπαλλήλων Νομού Ξάνθης.

ΡΟΔΟΠΗ   

1.Χατσή Αλή Αλή,αυτοαπασχολούμενος λογιστήςσυνεργαζόμενος.

2.Κασαπαντωνίου Αμαλία,εργαζόμενη στον επισιτισμό       Μέλος του ΔΣ του Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ροδόπης.

3.Ταξοπούλου Κατερίνα,Ιδιωτικός εκπαιδευτικός, φιλόλογος,Μέλος του ΔΣ του Συλλόγου Γυναικών Κομοτηνής.

4.Αρναούτ Μουσταφά Μουμίν Τζελαετίν, αυτοαπασχολούμενος στην εστίαση -αγρότης.

5.Φακιρίδης Νίκος,συνταξιούχος γιατρός, παιδίατρος        μέλος Εθνικού Συμβουλίου ΕΕΔΥΕ.

ΕΒΡΟΣ

1.Γκατζίδης Σταμάτης, Συνταξιούχος Δάσκαλος Δημοτικός Σύμβουλος Δ. Ορεστιάδας.

2.Δευτεραίος Σάββας,γιατρός, επίκουρος καθηγητής του Τμήματος Ιατρικής του ΔΠΘ στην Ακτινολογία                Μέλος του ΔΣ της  Ένωσης Ιατρών Θράκης, μέλος ΔΣ της Ελληνικής Ακτινολογικής Εταιρείας, μέλος του ΔΣ του Ιατρικού Συλλόγου Έβρου, δημοτικός σύμβουλος Δ. Αλεξανδρούπολης.

3.Μιχαηλίδης Σιδέρης,γεωπόνος,Γραμματέας ΤΕ Έβρου.

4.Σίσκου Άννα Μαρία,λογοθεραπεύτρια,Αντιπρόεδρος του Συλλόγου Γυναικών Αλεξανδρούπολης (ΟΓΕ).

5.Τρέλλη Φανή,συνταξιούχος ΙΚΑ,πρόεδρος σωματείου συνταξιούχων  ΙΚΑ Ν. Έβρου, μέλος ΔΣ  της Ομοσπονδίας ΙΚΑ Ελλάδας, Δημοτική Σύμβουλος Δ. Αλεξανδρούπολης.

6.Χιώνης Γιάννης,ιδιωτικός υπάλληλος,Μέλος του ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Έβρου, γραμματέας του Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Αλεξανδρούπολης.

ΔΡΑΜΑ   

1.Καψιμάνη Ευαγγελία, Ιδιωτική υπάλληλος, άνεργη        Μέλος του ΔΣ του Συλλόγου Γυναικών Δράμας.

2.Κοτζομπάσης Γιάννης,εργαζόμενος στην ιδιωτική εκπαίδευση, υποψήφιος διδάκτορας του Τμήματος Πολιτικών Επιστημών του ΑΠΘ  Μέλος του ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Δράμας, γραμματέας του σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Εμποροϋπαλλήλων Ν.Δράμας.

3.  Μάλλη Μαρία, εκπαιδευτικός στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση ΔΣ Συλλόγου Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δράμας, Εκτελεστική Γραμματεία Νομαρχιακού Τμήματος ΑΔΕΔΥ, μέλος ΔΣ του Συλλόγου Γυναικών Δράμας.

4.Μήτρου Γιώργος,αυτοαπασχολούμενος αρχιτέκτονας τοπίου, Δημοτικός Σύμβουλος Δ. Δράμας.

5.Μπατζέλας Σταύρος, αγρότης συνταξιούχος .