ΕΚΑΣΑΜΑΘ Μπάσκετ: Το πρόγραμμα των αγώνων Πρωταθλήματος & Κυπέλλου 2019-2020

Η κλήρωση των Πρωταθλημάτων και του Κυπέλλου με την ονομασία “Τάσος Χαραλαμπίδης” για τη σεζόν 2019-20 πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 29/7 στα γραφεία της ΕΚΑΣΑΜΑΘ.  Τα Πρωταθλήματα ξεκινούν στα τέλη Σεπτεμβρίου, ενώ οι ημερομηνίες και οι ώρες διεξαγωγής των αναμετρήσεων θα γίνουν γνωστές με νεότερη ανακοίνωση στο προσεχές μέλλον

Αναλυτικά το πρόγραμμα των ομίλων που συμμετέχουν οι  ομάδες

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ

A’ ΟΜΙΛΟΣ

1η Αγωνιστική 14η

  • ΑΕ Σέρρες – ΓΣ Σέρρες 2017
  • ΑΕ Δοξάτου Δράμας – Ορφέας Νέου Σκοπού
  • Ηρακλής Αγίου Ιωάννη Καβάλας – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου
  • Αστέρας Καβάλας – ΚΑΟ Δράμας
  • Τιτάνες Δράμας – ΑΟ Προσοτσάνης
  • Παγγαίο ΠΓΣ – ΑΟ Καβάλα

Ρεπό: ΑΟ Ηράκλειας

2η Αγωνιστική – 15η

  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΑΟ Ηράκλειας
  • ΚΑΟ Δράμας – Ηρακλής Αγίου Ιωάννη Καβάλας
  • ΑΟ Προσοτσάνης – Αστέρας Καβάλας
  • ΑΟ Καβάλα – Τιτάνες Δράμας
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Παγγαίο ΠΓΣ
  • ΓΣ Σέρρες 2017 – ΑΕ Δοξάτου Δράμας

Ρεπό: ΑΕ Σέρρες

3η Αγωνιστική -16η

  • ΑΟ Ηράκλειας – ΚΑΟ Δράμας
  • Ηρακλής Αγίου Ιωάννη Καβάλας – ΑΟ Προσοτσάνης
  • Αστέρας Καβάλας – ΑΟ Καβάλα
  • Τιτάνες Δράμας – Ορφέας Νέου Σκοπού
  • Παγγαίο ΠΓΣ – ΓΣ Σέρρες 2017
  • ΑΕ Δοξάτου Δράμας – ΑΕ Σέρρες

Ρεπό: Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου

4η Αγωνιστική -17η

  • ΑΟ Προσοτσάνης – ΑΟ Ηράκλειας
  • ΑΟ Καβάλα – Ηρακλής Αγίου Ιωάννη Καβάλας
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Αστέρας Καβάλας
  • ΓΣ Σέρρες 2017 – Τιτάνες Δράμας
  • ΑΕ Σέρρες – Παγγαίο ΠΓΣ
  • ΚΑΟ Δράμας – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου

Ρεπό: ΑΕ Δοξάτου Δράμας

5η Αγωνιστική -18η

  • ΑΟ Ηράκλειας – ΑΟ Καβάλα
  • Ηρακλής Αγίου Ιωάννη Καβάλας – Ορφέας Νέου Σκοπού
  • Αστέρας Καβάλας – ΓΣ Σέρρες 2017
  • Τιτάνες Δράμας – ΑΕ Σέρρες
  • Παγγαίο ΠΓΣ – ΑΕ Δοξάτου Δράμας
  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΑΟ Προσοτσάνης

Ρεπό: ΚΑΟ Δράμας

6η Αγωνιστική -19η

  • Ορφέας Νέου Σκοπού – ΑΟ Ηράκλειας
  • ΓΣ Σέρρες 2017 – Ηρακλής Αγίου Ιωάννη Καβάλας
  • ΑΕ Σέρρες – Αστέρας Καβάλας
  • ΑΕ Δοξάτου Δράμας – Τιτάνες Δράμας
  • ΑΟ Καβάλα – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου
  • ΑΟ Προσοτσάνης – ΚΑΟ Δράμας

Ρεπό: Παγγαίο ΠΓΣ

7η Αγωνιστική -20η

  • ΑΟ Ηράκλειας – ΓΣ Σέρρες 2017
  • Ηρακλής Αγίου Ιωάννη Καβάλας – ΑΕ Σέρρες
  • Αστέρας Καβάλας – ΑΕ Δοξάτου Δράμας
  • Τιτάνες Δράμας – Παγγαίο ΠΓΣ
  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – Ορφέας Νέου Σκοπού
  • ΚΑΟ Δράμας – ΑΟ Καβάλα

Ρεπό: ΑΟ Προσοτσάνης

8η Αγωνιστική -21η

  • ΑΕ Σέρρες – ΑΟ Ηράκλειας
  • ΑΕ Δοξάτου Δράμας – Ηρακλής Αγίου Ιωάννη Καβάλας
  • Παγγαίο ΠΓΣ – Αστέρας Καβάλας
  • ΓΣ Σέρρες 2017 – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – ΚΑΟ Δράμας
  • ΑΟ Καβάλα – ΑΟ Προσοτσάνης

Ρεπό: Τιτάνες Δράμας

9η Αγωνιστική -22η

  • ΑΟ Ηράκλειας – ΑΕ Δοξάτου Δράμας
  • Ηρακλής Αγίου Ιωάννη Καβάλας – Παγγαίο ΠΓΣ
  • Αστέρας Καβάλας – Τιτάνες Δράμας
  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΑΕ Σέρρες
  • ΚΑΟ Δράμας – ΓΣ Σέρρες 2017
  • ΑΟ Προσοτσάνης – Ορφέας Νέου Σκοπού

Ρεπό: ΑΟ Καβάλα

10η Αγωνιστική -23η

  • Παγγαίο ΠΓΣ – ΑΟ Ηράκλειας
  • Τιτάνες Δράμας – Ηρακλής Αγίου Ιωάννη Καβάλας
  • ΑΕ Δοξάτου Δράμας – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου
  • ΑΕ Σέρρες – ΚΑΟ Δράμας
  • ΓΣ Σέρρες 2017 – ΑΟ Προσοτσάνης
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – ΑΟ Καβάλα

Ρεπό: Αστέρας Καβάλας

11η Αγωνιστική -24η

  • ΑΟ Ηράκλειας – Τιτάνες Δράμας
  • Ηρακλής Αγίου Ιωάννη Καβάλας – Αστέρας Καβάλας
  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – Παγγαίο ΠΓΣ
  • ΚΑΟ Δράμας – ΑΕ Δοξάτου Δράμας
  • ΑΟ Προσοτσάνης – ΑΕ Σέρρες
  • ΑΟ Καβάλα – ΓΣ Σέρρες 2017

Ρεπό: Ορφέας Νέου Σκοπού

12η Αγωνιστική -25η

  • Αστέρας Καβάλας – ΑΟ Ηράκλειας
  • Τιτάνες Δράμας – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου
  • Παγγαίο ΠΓΣ – ΚΑΟ Δράμας
  • ΑΕ Δοξάτου Δράμας – ΑΟ Προσοτσάνης
  • ΑΕ Σέρρες – ΑΟ Καβάλα
  • ΓΣ Σέρρες 2017 – Ορφέας Νέου Σκοπού

Ρεπό: Ηρακλής Αγίου Ιωάννη Καβάλας

13η Αγωνιστική -26η

  • ΑΟ Ηράκλειας – Ηρακλής Αγίου Ιωάννη Καβάλας
  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – Αστέρας Καβάλας
  • ΚΑΟ Δράμας – Τιτάνες Δράμας
  • ΑΟ Προσοτσάνης – Παγγαίο ΠΓΣ
  • ΑΟ Καβάλα – ΑΕ Δοξάτου Δράμας
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – ΑΕ Σέρρες

Ρεπό: ΓΣ Σέρρες 2017

Στο 2ο γύρο οι αναμετρήσεις διεξάγονται αντίστροφα


ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ ‘ ΤΑΣΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ’

A’ ΟΜΙΛΟΣ – Α’ ΦΑΣΗ

  • ΓΣ Σέρρες 2017 – Τιτάνες Δράμας
  • Παγγαίο ΠΓΣ – ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών U-20-
  • Αγία Βαρβάρα Καβάλας -ΜΓΣ Πανσερραϊκος U-20
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – ΑΟ Καβάλα
  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΑΟ Ηράκλειας
  • Αστέρας Καβάλας – ΚΑΟ Δράμας

Οι αναμετρήσεις είναι νοκ αουτ


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΦΗΒΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ

A’ ΟΜΙΛΟΣ

1η Αγωνιστική – 8η

  • ΑΟ Ηράκλειας – ΑΕ Λευκώνα
  • ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΑΕ Σέρρες
  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΓΣ Σέρρες 2017
  • ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών – Ορφέας Νέου Σκοπού

2η Αγωνιστική – 9η

  • ΑΕ Σέρρες – ΑΟ Ηράκλειας
  • ΓΣ Σέρρες 2017 – ΜΓΣ Πανσερραϊκός
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου
  • ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών – ΑΕ Λευκώνα

3η Αγωνιστική -10η

  • ΑΟ Ηράκλειας – ΓΣ Σέρρες 2017
  • ΜΓΣ Πανσερραϊκός – Ορφέας Νέου Σκοπού
  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών
  • ΑΕ Λευκώνα – ΑΕ Σέρρες

4η Αγωνιστική – 11η

  • Ορφέας Νέου Σκοπού – ΑΟ Ηράκλειας
  • ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών – ΜΓΣ Πανσερραϊκός
  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΑΕ Λευκώνα
  • ΓΣ Σέρρες 2017 – ΑΕ Σέρρες

5η Αγωνιστική – 12η

  • ΑΟ Ηράκλειας – ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών
  • ΜΓΣ Πανσερραϊκός – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου
  • ΑΕ Λευκώνα – ΓΣ Σέρρες 2017
  • ΑΕ Σέρρες – Ορφέας Νέου Σκοπού

6η Αγωνιστική – 13η

  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΑΟ Ηράκλειας
  • ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΑΕ Λευκώνα
  • ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών – ΑΕ Σέρρες
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – ΓΣ Σέρρες 2017

7η Αγωνιστική – 14η

  • ΑΟ Ηράκλειας – ΜΓΣ Πανσερραϊκός
  • ΑΕ Λευκώνα – Ορφέας Νέου Σκοπού
  • ΑΕ Σέρρες – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου
  • ΓΣ Σέρρες 2017 – ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών

Στο 2ο γύρο οι αναμετρήσεις διεξάγονται αντίστροφα


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

1η Αγωνιστική – 6η

  • Ένωση Καβάλας – ΜΓΣ Πανσερραϊκός
  • Ασπίδα Ξάνθης 2001 – Αστέρας Καβάλας
  • Τιτάνες Γυναικών Δράμας – Πάνθηρες Καβάλας

2η Αγωνιστική – 7η

  • Πάνθηρες Καβάλας – Ασπίδα Ξάνθης 2001
  • ΜΓΣ Πανσερραϊκός – Τιτάνες Γυναικών Δράμας
  • Αστέρας Καβάλας – Ένωση Καβάλας

3η Αγωνιστική – 8η

  • Ασπίδα Ξάνθης 2001 – ΜΓΣ Πανσερραϊκός
  • Τιτάνες Γυναικών Δράμας – Ένωση Καβάλας
  • Αστέρας Καβάλας – Πάνθηρες Καβάλας

4η Αγωνιστική – 9η

  • Ένωση Καβάλας – Ασπίδα Ξάνθης 2001
  • Τιτάνες Γυναικών Δράμας – Αστέρας Καβάλας
  • ΜΓΣ Πανσερραϊκός – Πάνθηρες Καβάλας

5η Αγωνιστική – 10η

  • Ασπίδα Ξάνθης 2001 – Τιτάνες Γυναικών Δράμας
  • Αστέρας Καβάλας – ΜΓΣ Πανσερραϊκός
  • Πάνθηρες Καβάλας – Ένωση Καβάλας

Στο 2ο γύρο οι αναμετρήσεις διεξάγονται αντίστροφα


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΙΔΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ

A’ ΟΜΙΛΟΣ

1η Αγωνιστική -10η

  • ΑΕ Σέρρες – ΓΑΣ Βισάλτης Νιγρίτας
  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – Ορφέας Νέου Σκοπού
  • ΑΟ Ηράκλειας – ΑΕ Λευκώνα
  • ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΓΣ Σέρρες 2017

Ρεπό: ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών

2η Αγωνιστική – 11η

  • ΓΑΣ Βισάλτης Νιγρίτας – ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – ΑΕ Σέρρες
  • ΑΕ Λευκώνα – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου
  • ΓΣ Σέρρες 2017 – ΑΟ Ηράκλειας

Ρεπό: ΜΓΣ Πανσερραϊκός

3η Αγωνιστική – 12η

  • ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών – Ορφέας Νέου Σκοπού
  • ΑΕ Σέρρες – ΑΕ Λευκώνα
  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΓΣ Σέρρες 2017
  • ΑΟ Ηράκλειας – ΜΓΣ Πανσερραϊκός

Ρεπό: ΓΑΣ Βισάλτης Νιγρίτας

 4η Αγωνιστική – 13η

  • ΑΕ Λευκώνα – ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών
  • ΓΣ Σέρρες 2017 – ΑΕ Σέρρες
  • ΜΓΣ Πανσερραϊκός – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – ΓΑΣ Βισάλτης Νιγρίτας

Ρεπό: ΑΟ Ηράκλειας

5η Αγωνιστική – 14η

  • ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών – ΓΣ Σέρρες 2017
  • ΑΕ Σέρρες – ΜΓΣ Πανσερραϊκός
  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΑΟ Ηράκλειας
  • ΓΑΣ Βισάλτης Νιγρίτας – ΑΕ Λευκώνα

Ρεπό: Ορφέας Νέου Σκοπού

6η Αγωνιστική – 15η

  • ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών
  • ΑΟ Ηράκλειας – ΑΕ Σέρρες
  •  ΓΣ Σέρρες 2017 – ΓΑΣ Βισάλτης Νιγρίτας
  • ΑΕ Λευκώνα – Ορφέας Νέου Σκοπού

Ρεπό: Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου

7η Αγωνιστική – 16η

  • ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών – ΑΟ Ηράκλειας
  • ΑΕ Σέρρες – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου
  • ΓΑΣ Βισάλτης Νιγρίτας – ΜΓΣ Πανσερραϊκός
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – ΓΣ Σέρρες 2017

Ρεπό: ΑΕ Λευκώνα

8η Αγωνιστική – 17η

  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών
  • ΑΟ Ηράκλειας – ΓΑΣ Βισάλτης Νιγρίτας
  • ΜΓΣ Πανσερραϊκός – Ορφέας Νέου Σκοπού
  • ΓΣ Σέρρες 2017 – ΑΕ Λευκώνα

Ρεπό: ΑΕ Σέρρες

9η Αγωνιστική – 18η

  • ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών – ΑΕ Σέρρες
  • ΓΑΣ Βισάλτης Νιγρίτας – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – ΑΟ Ηράκλειας
  • ΑΕ Λευκώνα – ΜΓΣ Πανσερραϊκός

Ρεπό: ΓΣ Σέρρες 2017

Στο 2ο γύρο οι αναμετρήσεις διεξάγονται αντίστροφα


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ

A’ ΟΜΙΛΟΣ

1η Αγωνιστική – 6η

  • ΜΓΣ Πανσερραϊκός – Ορφέας Νέου Σκοπού
  • Τιτάνες Γυναικών Δράμας – Ένωση Καβάλας

Ρεπό: Πάνθηρες Καβάλας

2η Αγωνιστική – 7η

  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Πάνθηρες Καβάλας
  • Ένωση Καβάλας – ΜΓΣ Πανσερραϊκός

Ρεπό: Τιτάνες Γυναικών Δράμας

3η Αγωνιστική – 8η

  • Πάνθηρες Καβάλας – Ένωση Καβάλας
  • ΜΓΣ Πανσερραϊκός – Τιτάνες Γυναικών Δράμας

Ρεπό: Ορφέας Νέου Σκοπού

4η Αγωνιστική – 9η

  • Τιτάνες Γυναικών Δράμας – Πάνθηρες Καβάλας
  • Ένωση Καβάλας – Ορφέας Νέου Σκοπού

Ρεπό: ΜΓΣ Πανσερραϊκός

5η Αγωνιστική – 10η

  • Πάνθηρες Καβάλας – ΜΓΣ Πανσερραϊκός
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Τιτάνες Γυναικών Δράμας

Ρεπό: Ένωση Καβάλας

 Στο 2ο γύρο οι αναμετρήσεις διεξάγονται αντίστροφα